Nakoľko je situácia na Slovensku neúnosná, radi by sme Vám ponúkli kvalitné certifikované ochranné rúška, ktoré sú v dnešnej dobe prakticky nedostupné.

Sme jedna z mála spoločností na Slovensku, ktorá má zabezpečený legálny certifikovaný materiál pre výrobu rúšok a ich samotnú výrobu. Tieto rúška majú oproti jednorazovým rúškam dlhodobú životnosť, t.j. po ich celodennom nosení sa môžu oprať a znovu použiť bez straty antibakteriálneho účinku.

Rúško MEDIMAN® 2020 – antibakteriálne

3-vrstvé antibakteriálne rúško

Vysoko účinné antibakteriálne chirurgické rúško. Bakteriálna filtračná účinnosť (BFE) je vyššia ako 99 % a spĺňa minimálne triedu FFP2. Vysoká priedušnosť (Δp cca 21,96 Pa) umožňuje komfortné dýchanie aj počas niekoľkohodinového použitia. Rúško je vyrobené z jemného, nedráždivého materiálu bez zápachu, šetrného k pokožke, neobsahuje latex, sklené vlákna ani iné alergizujúce substancie. Antibakteriálna filtračná vrstva s aktívnym striebrom je z obidvoch strán prekrytá netkanou textíliou.

Antibakteriálna účinnosť je dosiahnutá aktívnou zložkou s obsahom striebra, ktorá pôsobí vo vlhkom stave, to znamená, upevnená na ústach je aktívna. Preto sú zachytené častice (baktérie, vírusy) buď usmrtené alebo paralyzované a ich kmene sa nerozmnožujú. Striebro nesublimuje ani po dlhodobom skladovaní. V suchom prostredí je stály.

Rúško sa na tvár fixuje gumičkou.

Rúško je možné po použití oprať pri maximálnej teplote 40 – 50ºC, dezinfikovať a opakovane použiť bez straty antibakteriálneho účinku a filtračných vlastností.

Vyrobené na Slovensku

Sme hrdí na to, že je rúško MEDIMAN® 2020 výrábané na Slovensku. Využívame kapacity slovenských fabrík a ich pracovnej sily. Vďaka rukám skúsených slovenských šičiek môžeme zaručiť vynikajúci pomer ceny a kvality našich výrobkov. Veľká vďaka patrí naším ženám, ktoré usilovne pomáhajú v boji proti korona vírusu.

Starostlivosť o Rúško MEDIMAN® 2020

Princíp účinku

Antibakteriálna účinnosť je dosiahnutá aktívnou zložkou striebra, ktorá pôsobí vo vlhkom stave, to znamená, upevnená na ústach je aktívna.

Preto sú zachytené častice (baktérie, vírusy) buď usmrtené alebo paralyzované a ich kmene sa nerozmnožujú. Striebro nesublimuje ani po dlhodobom skladovaní.

V suchom prostredí je stály. Rúško sa na tvár fixuje gumičkou.

Starostlivosť

Po celodennom nosení sa môže rúško oprať ručne alebo v práčke (pre domácnosť alebo priemysel) pri teplote 40-50°C, pranie má byť šetrné (nedrhnúť, nevykrúcať) bez použitia agresívnych pracích prostriedkov, bez fosfátov, prací prach alebo gél, špeciálny na outdoorové veci s membránou, mydlo s antibakteriálnym obsahom napr. kozmetické mydlo na ruky a tvár. Čistiaci prostriedok necháme pôsobiť 1-3 minúty, potom dôkladne prepláchneme čistou vodou.

Rúško je možné aj dezinfikovať jemným postrekom nánosu dezinfekčnej zmesi určenej na rýchlu dezinfekciu plôch a predmetov, povrchov zdravotníckych prostriedkov, určených predovšetkým pre zdravotnícke zariadenia, laboratóriá a iné využitie v ochrane dezinfekcie. Odporúčaná dezinfekčná zmes by nemala presiahnuť 70% alkoholu v kombinácii peroxidu vodíka a 30% vody.

Ďalej je možné použiť na sterilizáciu parné autoklávy, generátor ozónu, UV-C germicídne svietidlo alebo prístroj na výrobu suchej hmly.

Rúško je možné opakovane použiť po opratí min. 20 krát, bez straty antibakteriálneho a filtračného účinku až do jeho mechanického zničenia.

Na údržbu nepoužívať žiadne dezinfekčné koncentráty so silným účinkom agresívnych látok, ako napríklad, žieraviny, chlór atď.

Sušenie

Nesušiť v sušičke ani v mikrovlnke. Sušiť zavesené pri bežnej teplote. NEŽEHLIŤ!!! Vyvarovať sa jeho dotyku alebo dlhšieho kontaktu s horúcimi časťami povrchov spotrebičov, ktoré môžu povrch rúška trvale poškodiť a spôsobiť nefunkčnosť výrobku.

Možnosť celodenného nosenia a opakovaného použitia pri dodržaní pokynov stanovených výrobcom.

Rúško je neprenosné – je určené k používaniu jednej osoby !!!

Vykonané testy

Skúšky kožnej znášanlivosti

Skúšky dráždivosti a alergizácie na laboratórnych zvieratách

Stanovenie voľného a hydrolyzovateľného formaldehydu – metóda extrakcie vodou

Stanovenie hodnoty pH

Klinickú skúšku vykonalo Gynekologické oddělení nemocnice Na Bulovce, Praha

Bacterial Filtration Efficiency (BFE) a Delta P EN 14683 vykonané v NELSON Laboratories, USA

Test bakteriálnej účinnosti vykonaný v Zkušebna kožedělných a textilních materiálů a výrobků, Ing. Miloslava Štachová, Tř. T. Bati 1566, Otrokovice

Rúško MEDIMAN® 2020 spĺňa triedu ochrany FFP2

Rúško MEDIMAN 2020 FFP2

Rúško MEDIMAN® 2020 s obsahom striebra plne vyhovuje triede ochrany FFP2. Vyhlásenie o skúške nájdete v dokumentoch alebo tu: Rúško MEDIMAN 2020 – Nelson Laboratories USA – Vyhlásenie výsledkov merania fitračnej účinnosti.pdf (331 kB)

Masky na ochranu dýchacích orgánov s triedou ochrany FFP2 sú vhodné na použitie v pracovných prostrediach s prítomnosťou zdraviu škodlivých a mutagénnych látok v dýchanom vzduchu. Musia zachytávať minimálne 94% častíc nachádzajúcich sa vo vzduchu do veľkosti 0,6 μm a smú sa používať nanajvýš do 10-násobného prekročenia najvyššej hodnoty vystavenia pri práci. Ochranné prostriedky tohto typu nájdu použitie v stredne ťažkom priemysle ako sú kovospracujúci a ťažobný priemysel (bane alebo cementáreň) ale aj v zdravotníctve.

  • Ochrana pred pevnými a kvapalnými zdraviu škodlivými látkami, prachom, dymom a aerosólmi,
  • častice môžu mať fibrogénny účinok, čo znamená, že z krátkodobého hľadiska môžu spôsobovať dráždenie dýchacích ciest a z dlhodobého hľadiska môžu viesť k zníženiu elasticity pľúcneho tkaniva,
  • celková miera netesnosti smie byť maximálne 11%,
  • prekročenie najvyššej hodnoty vystavenia pri práci smie byť nanajvýš 10-násobné.

Viac o triedach FFP sa dozviete na našom blogu v článku Triedy ochrany FFP.

F.A.Q. – Často kladené otázkyAko dlho môžem rúško nosiť na tvári?

Rúško MEDIMAN® 2020 a jeho antibakteriálna ochrana s obsahom striebra sa aktivuje jeho nosením a zvlhčením. Rúško Vás chráni a nestráca svoje filtračné schopnosti ani po celodennom nosení (cca. 10 hodín).


Môžem rúško MEDIMAN použiť opakovane?

Áno. Rúško je možné opakovane použiť. Ošetrujte ho podľa našich odporúčaní. Nezabúdajte, že rúško je neprenosné (nepožičiavajte ho druhej osobe)!


Môžem rúško žehliť?

Nie.


Ako dlho mi rúško vydrží?

Rúško je pri správnom ošetrovaní použiteľné každý deň.


Nie je rúško nekomfortné, keďže je zo špeciálneho materiálu a nie z bavlny?

Rúško je komfortnejšie ako akékoľvek iné rúška a respirátory. Je ľahšie a priedušnejšie ako všetky porovnateľné rúška. Na tvár prilieha veľmi dobre a dýchanie je vďaka vynikajúcej priepustnosti veľmi dobré.


Môžem si u vás objednať 2,3 alebo 5 kusov?

Áno, minimálny odber je 10ks.

Objednávka

    Nezáväzná objednávka Rúšok MEDIMAN® 2020. Odošlite nám informáciu o vašom záujme a my vás budeme kontaktovať.
    V prípade záujmu o iný počet kusov zadajte svoju požiadavku do poznámky.
    Polia označené * sú povinné!